Nostradamus’un Kehanetleri

13.10.2017
556
A+
A-
Nostradamus’un  Kehanetleri

Nostradamus’un Kehanetleri

Nostradamus’un Endülüs’te gördüğü eğitim sırasında , o zaman için Hristiyanlık dünyasında İncil’den başka kitap bilinmez ve bulunmazken , büyük bir kütüphaneye sahip olan ve her türlü bilgiye ulaşma imkanı olan Kurtuba Saray Kütüphanesi , dünyanın en zengin kitaplığıydı.Burada o gün itibariyle Müslümanlar tarafından yazılmış veya tercüme edilmiş 30 bin kitabın kayıtlı olduğundan söz ediliyor.

Ana dili olan İbranicenin yanı sıra , iyi derecede Arapça da bilen Nostradamusun , burada , İslam kaynaklarını okumuş ve onlardaki geleceğe ait bazı haberleri manzum hale getirip “ Centure” adı ile dörtlükler halinde yayınlamış olabileceği söyleniyor.Nostradamusun kehanetlerinden öyleleri var ki , İslam ile hiç mi hiç ilgisi yok. Bunlar , Batıda cereyan edecek kişisel olaylar ve savaşlarla da ilgili.

Şifre çözücü Peter McHoll,  karmaşık bir ruh haline rağmen ünlü kahinin bu işi inanılamayacak bir başarıyla kazandığını söylüyor.

Aynı zamanda McHoll’e göre bu başarı oldukça şaşırtıcı. Ve kehanetler, daha yakından ve derinlemesine incelendikçe, hayret verici, hatta ürkütücü olmakta…

McHoll’un dediği gibi Nostradamus, açıklayamayacağı birçok şey gördü.

Lorie’ye göre Nostradamus, etkisi çok daha büyük olacak ve ABD’yi sarsacak bir salgından söz ediyor. Bunlar HIV virüsü, depresyon, uyuşturucu bağımlılığı, yoksulluk, deli dana, cehalet ve önyargı…

Kehanetlerin şifrelerini okuyan uzmanlardan Fransız Peter Lemesurier, küresel ısınmaya ve kahinin birinci cilt 17′inci dörtlüğüne dikkat çekiyor:  Kırk yıl hiç gökkuşağı görülmeyecek Sonra kırk yıl boyunca her gün görülecek Kurak topraklar daha da kuraklaşacak Ardından dev su baskınları gelecek.

Nostradamus: Güney Asya’dan Sonra Türkiye’de Deprem Olacak

İngiliz uzmanlar, Nostradamus’un Yüzyıllar adlı kitabının üçüncü cildini şöyle yorumluyor:  Endonezya depremleri sonrası Yunanistan ve Türkiye’de karışıklık (yer sarsıntıları) olacak. Fransız uzman Fontbrune ise karşı: O ciltteki kehanet Gölcük depremiydi. Yeni deprem yok.
Nostradamus’un haber verdiği depremin 1999′da olduğunu iddia edenlerin yanı sıra kimilerine göre büyük bir deprem daha bekleniyor.
Astrolojiden faydalanarak kehanetlerinde kesin zamanlama verileri kullanan ilk kahin Nostradamus, öngörülerinde Türkiye’ye de yer ayırıyor.

Ünlü Kahinin Türkiye İle İki Kehaneti Bulunuyor

Deprem ve Savaş
*Fransız şifre çözücü Jean-Charles De Fontbrune’ye göre, Türkiye ilk olarak ikinci cildin 52′nci dörtlüğünde geçiyor: Atina ile savaş Geceler boyunca yeryüzü sallanacak, Sonraki baharda iki kez daha olacak Korent, Efes boğulacak denizde .
Yiğit şampiyonlar savaşa girecek…
*Fontbrune’un ismini veremediği bir ülke iki deniz (Ege ve Karadeniz) arasından geçerek Yunanistan ve Türkiye’ye karşı yola çıkacak.Ardından iki ülke askeri savaşa girecek Türkiye ile ilgili ikinci kehanet üçüncü cildin üçüncü dörtlüğünde geçiyor: Mars, Merkür ve Ay biraraya gelecek, Güney’de korkunç bir kuraklık görülecek Asya’nın dibindeki toprak sarsılacak Korent ve Efes’te karışıklık…
*Nostradamus’a göre III. Dünya Savaşı 2076′da meydana geliyor.
 (Bir kısım şifre çözücüler III. Dünya Savaşı’nın tarihi için 1987′yi gösterirken McHall, Nostradamus’un ne kadar süreceği belli olmayan bu savaşın tarihini 2076 olarak gördüğünü iddia ediyor)
*Fransız kahin, ‘büyük kaos’ dönemi dediği IV. Dünya Savaşı’nın tarihini de belirliyor: 2106

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.