iPhone X Teknik Özellikleri Ve Türkiye Satış Fiyatı

14.09.2017
277
A+
A-
iPhone X Teknik Özellikleri Ve Türkiye Satış Fiyatı

Apple tarafındanyapılan lansmanda İphone 8 ile beraber iPhone X adı verilen yeni bir model daha tanıtıldı. Apple 10. senesi için 10 anlamına gelen  özel modelini iPhone X ‘i üretti.Model lansmanda olanları mest etti. İphone X ve iPhone 8 ailesi ile bizleri selamlayan Apple, lansman sonrası kırmızı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus satışını durdurdu.

iPhone X Teknik Özellikleri

iPhone X modeli 64 GB ve 256 GB depolama hafızası ile  iki farklı fiyattan satılacak. Tabi kullanıcılar 256 GB depolama hafızasını anlayamadı yani en fazla iPhone X modelinin 128 GB depolama ile gelmesi beklenirken 64 GB’den bir anda 256 GB’ye atlandı.  Bu arada  Apple 32 GB seçeneğini de rafa kaldırırak en düşük hafıza miktarını 64 GB’a çıkardı.

iPhone X modelinin RAM belleğine bakıldığında telefonun 3 GB RAM ile piyasaya çıkacağı düşünülmektedir. İphone modelleri için 3 GB RAM oldukça büyük bir rakamdır. Yani iPhone 8 modeli hız olarak diğer modellerden kat kat daha üstün olacakken  iPhone X modeli İphone 8’i hızıyla geride bırakacaktır.

iPhone 8 modelinde olduğu gibi İphone X modelinde de kablosuz şarj edebilme özelliği olacak . Telefonlarda çift dokunuş ile ya da Hey Siri demeniz sayesinde Siriyi açabileceksiniz. İki telefonda da bluetooth 5.0 özelliğinin bulunmaktadır. Çerçevesiz bir ekrana ev sahipliği yapan modelle birlikte fiziksel home tuşunu da tarihe karıştırmış oldu. İphone X’in en dikkat çeken yanı ise Face ID yani yüz tanıma özelliği oldu.Kullanıcılar, şifre işlemleri, App Store, kilit açma gibi durumlarda yüz tarama özelliğini kullanabilecek.

İphone X’in işletim sistemi de İOS 11’dir. İOS 11 dünyanın en gelişmiş mobil işletim sistemidir.

iPhone X’in Türkiye Satış Fiyatı

İPhone X modelinin Türkiye’de 3.850 TL – 5.000 TL arasında satılacağı düşünülüyor.

İphone 8’in teknik özelliklerini okumak için tıklayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.