Filiz Aker’in Cinayet Sırasında Kullandığı Eldivenin Sırrı Çözüldü

30.08.2017
237
A+
A-
Filiz Aker’in Cinayet Sırasında Kullandığı Eldivenin Sırrı Çözüldü

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ı öldürdükten sonra intihar eden Filiz Aker’in cinayet Sırasında  elindeki eldiveni, silah hakimiyetini kaybetmemek için taktığı belirlendi.

Vatan Şaşmaz’ı öldüren ve intihar eden Filiz Aker’in ‘terleme hastalığı’nın (hiperhidroz) bulunduğu, cinayette taktığı eldiveni terleyen elinin silah hakimiyetini kaybetmemesi için taktığı düşünülüyor.

BİLİR KİŞİLER YORUMLADI

Oyuncu Vatan Şaşmaz’ın ölümüyle ilgini soru işaretlerine uzmanlar açıklık getirdi. Polis raporunda, Smith wesson marka  tabancayla Şaşmaz’a dört el atış ettikten sonra intihar eden Filiz Aker’in sağ elinde eldiven vardı. Kullandığı eldiven, Filiz Aker’in Vatan Şaşmaz’ı vurduktan sonra kaçmayı düşündüğünü, bu yüzden de parmak izi bırakmak istemediği şeklinde bir izlenim yarattı. Ancak uzmanlara göre gerçek öyle değildi.

TERLEME HASTALIĞINDAN DOLAYI ELİNİN KAYMAMASI GEREKİYORDU

Bilgilere göre Filiz Aker’in terleme hastalığı (hiperhidroz) vardı. Hiperhidroz genellikle alkol ya da ilaç alanlarda zamanla oluşan bir durumdu. Bu yüzden Filiz Aker, aşırı terleme yaşayan eli nedeniyle silah hakimiyetini kaybetmemek için eline eldiven takarak cinayeti işledi. Ardından eldiveni çıkarmadan elindeki silahla intihar etti.

“BİR ÇOCUĞU OLACAĞINI KUZENİNDEN ÖĞRENDİ”

Oyuncu/Sunucu Vatan Şaşmaz cinayetten 3 gün önce, katili Filiz Aker’in yeğeni olan Dora Ercan’ın da aralarında bulunduğu grupla birlikte yapımcı Faruk Özdemir’in doğum gününe katıldı. İddiaya göre; Vatan Şaşmaz eşiyle bebek bekledikleri haberini o gece Filiz Aker’in kuzeni Dora Ercan ile paylaştı. Dora Ercan da ertesi gün bu haberi teyzesiyle buluştuklarında anlattı. Çocuk haberini alan Filiz Aker ise uzun süredir yeniden birlikte olmayı planladığı Vatan Şaşmaz’ın bebeğinin olacağını öğrenince çılgına döndü. Öfkesi dinmeyen Filiz Aker, Vatan Şaşmaz’ı öldürmek için plan yapmaya başladı. Sonunda Şaşmaz’ı otele çağırıp korkunç planını uyguladı.

FİLİZ AKER’İN YEĞENİDE DOĞRULADI

Filiz Aker’in yeğeni de verdiği röportajda eldiven olayına açıklık getirerek şu ifadeleri kullandı: “Silah merakı yoktu, halamın ölümü yakındı; bunun gibi bir şey yaşanacağını biliyordum. Silahı da planlamıştır. Eldiveni de eli kaymasın, işi tastamam yapsın diye takmıştır.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.