Seo Nedir ? Seo İçin Etkili Yöntemler Nelerdir ?

31.08.2017
244
A+
A-
Seo Nedir ? Seo İçin Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Seo Nedir ?
Seo Nasıl Yapılır ?
Seo İçin Etkili Yöntemler Nelerdir ?

Tüm soruların cevabını bu konumuzda bulabilirsiniz.

SEO,bütün arama motorlarına yönelik yapılan  optimizasyon çalışmalarından en etkili yöntemdir. Seo iç ve dış olarak ikiye ayrılmaktadır. Site içi ve site dışı seo çok kapsamlı çalışılırsa etkili olmaktadır. Web sitemizin arama motorlarındaki yükselmeyi arttırmaya yarayan seo çalışması etkili yapılırsa Google başta olmak üzere bir çok arama motorunda yükselmektedir.

Site içi Optimizasyon: Anahtar Kelime Hedefleme

Geçmiş SEO Teknikleri

Belli Anahtar Kelimeleri Seçmek

Yüksek arama hacimli anahtar kelimelerimizi belirlememiz gerekmekte.


1- Seo Zaman Gerektiren Süreçtir :

Seo yaparken ilk olarak bilmeniz gereken,Kısa sürede belirlediğiniz anahtar kelimede yükselmeyi düşünmeyin. Tekrar söylüyorum, SEO kısa süreli bir süreç değildir.Bu yüzden SEO çalışmalarımıza başlarken hemen olacak diye düşünmeyip daha çok odaklanmalıyız. Zamanla sitenizin yükseldiğini fark edeceksinizdir.

2- Seo Dostu WordPress :

Siteler için bir içerik kontrol sistemi olarak WordPress kullanmalarını öneriyorum. Çünkü WordPress açık kaynak kodlu ve kullanımı kolay bir sistem. Yüklediğiniz eklentiler ile sitenizde bir çok değişiklikler ve güncellemeler yapabilirsiniz.  WordPress siteniz varsa kullanmanız gereken en önemli eklentileri sizler için sıralıyorum.

  • Google XML Sitemaps
  • Yoast
  • Wp Social Seo Booster
  • Author Hreview
  • Canonical Link
  • Baw Google Image
  • Akismet
  • All in one Seo

Bu eklentileri web sitenize kurarak başlangıç için etkili yol çizmiş olursunuz.

3- Özgün İçeriğe Dikkat Edin :

Arama motorları için ve en başta Google için en önemli etken içeriktir.İçeriğiniz size ait ve düzgün olmalıdır. İçeriğiniz nekadar şematik,kurallı,özgün ve anlaşılır olursa Seo için okadar etkili olur. Sitenize nekadar emek verirseniz okadar yükseltirsiniz. Şöyle düşünelimki, Bir insan çöplük içinde yaşamayaz websitenizde çöplük içinde olursa ilerleyemezsiniz. Siz nekadar özen gösterir nekadar emek verirseniz okadar ilerlersiniz.

4- Seo Bilginizi Genişletin :

Web sitelerine girerek Seo ile alakalı makaleleri okuyun. Konu hakkında gerekli bilgi için Google arama motoruna Seo yazarak gerekli siteleri bulabilirsiniz. Üst sıradaki sitelere giriş yaparak makaleleri okuyarak, bilgilerinizi çoğaltıp daha etkili işler yapabilirsiniz. Bilginiz nekadar çok olursa siteniz okadar çabuk ilerler.

seo etkili yöntemler

seo etkili yöntemler

5- Sitenizi Tanıtan Makaleler Paylaşın  :

Google özgün tanıtım yazılarını fazlasıyla önemsemekte. Web siteniz ile ilgili tanıtım yazıları hazırlayın.Yaklaşık 300 kelimelik tanıtım yazıları ile web sitenizi tanıtarak ve istediğiniz anahtar kelimeye link vererek Sitenizi yükseltmek mümkün. Bunu alışkanlık haline getirin ve her makale içerisinde sadece 1 adet link verin. Makalelerin altına “Daha fazlası için buraya tıklayın” tarzı siteye direkt bağlantı verin.

6- Yazılarda Linkler Kullanın :

Yazınıza yayımlamadan önce göz atın. Yazı içerisinde 2-3 kelimeden oluşan bir kelime grubu varsa bu kelimeye link ekleyin. Link verdiğiniz kelimelerin orjinal ve 3 kelime olmasına dikkat edin. Genelde; uzun kelimelere verilen linkler daha dikkat çeker.

7- Bookmark Sitelerine Kayıt Olun

Bookmark siteleri etkilidir. Bookmark sitelerinde olmanız, backlink alımlarında büyük önem taşır. İnternetten “bookmark websites” veya “bookmark pligg websites”  olarak aratın ve çıkan etkili sitelere kayıt olup sitenizi tanıtın.

8- PDF Tanıtım Yazıları Ekleyin

PDF yayımlama sitelerine tanıtım yazılarınızı ekleyin ve o sitelerden backlink alın. Her backlink kuralında olduğu gibi bunu da 3 günde BİR tekrarlayın. Pdf backlink etkili bir yöntemdir. Arama motorlarından arama yaparak bu tür siteleri bulup sitenizi tanıtan yazıları ekleyin.

9- .EDU,.GOV Sitelere Backlink Ekleyin

Google,Gov ve edu uzantılı sitelere önem verir.Önem vermesinin sebebi bu sitelerin resmi site olmasıdır.Sizlerde Google ile araştırarak bu tür siteleri bulup üye olarak backlink alın ve bu işlemide zaman aralıklarıyla yapın.Zamanla sitenizin yükseldiğini göreceksiniz.

Not :

Yukarta belirttiğim etkili yöntemleri aralıksız yaparsanız sitenizin yükseldiğini fark edeceksinizdir. Fakat daha fazla ilgi istiyorsanız Google reklam ve Sosyal medya reklamlarını kullanabilirsiniz. Soru ve görüşlerinizi belirtmek için lütfen yorum yapın.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.