Instagram’ın 10. Yılına Özel Ayarlanabilir Simgeler

07.10.2020
252
A+
A-
Instagram’ın 10. Yılına Özel Ayarlanabilir Simgeler

Facebook tarafından satın alındığından beri hızlı büyümesine devam etmekte olan Instagram 10. Yaşını kutluyor. Facebook’un en önemli yatırımı olarak bilinen Instagram 10. Yaşına özel olarak uygulamanın simgesinin değiştirilmesine izin veriyor. Kullanıcılar bu manada Instagram’ın eski simgelerini de kullanabiliyor.

Instagram uygulamasının kullanıcıları; Instagram uygulamasının simgesini (iconunu) değiştirmek için “Ayarlar” menüsüne giriş yaptıktan sonra sayfanın yukarısında yer alan simge değiştirme bölümüne ulaşabiliyorlar. Kullanıcılar burdan Instagram’ı istedikleri simge ile kullanabiliyor. Sadece 1 aylık geçerliliği bulunacak olan bu durumla beraber kullanıcılar Instagram logosunu beğendikleri logo ile değiştirebilecekler.

Messenger ve Instagram Mesajları Bir Araya Geliyor

Sosyal medya platformları arasında en çok kullanılan ve bilinen uygulamalardan birisi olan Instagram, yıllardır beri üstünde çalışılan Messenger adımını resmen gerçekleştirdi. Sosyal medyanın kralı olan Facebook herkesin bildiği üzere uzun bir süredir “Messenger, Instagram ve WhatsApp” mesajlarını bir araya getirme çalışması yapıyordu. Facebook’un kişilerin mesajlarına istedikleri her servisten ulaşma imkanını sunan bu teknik servisin alt yapısı için Facebook tarafından bir duyuru yapıldı.

Şuanlık bu plan içerisinde WhatsApp bulunmuyor olsa da iOS ve Android kullanıcıları artık Facebook Messenger ve Instagram kutularını bir arada görmeye başladı. Kısa süre sonra ülkemizde de kullanılabilecek olan bu teknik servisin aktif hale getirilmesini kullanıcılar seçebilecekler. Kullanıcılar bu manada teknik servisi kullanıp kullanmamayı kendileri karar verebilecekler. Bu uygulamayla birlikle kullanıcıların mesajlarına ulaşabilmeleri için farklı uygulamalara girmelerine gerek kalmayacak.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.