Diş Ağrısı Nasıl Geçer ? Diş Ağrısını Kesmenin En Etkili Yolu

24.09.2017
337
A+
A-
Diş Ağrısı Nasıl Geçer ? Diş Ağrısını Kesmenin En Etkili Yolu

Diş ağrısı hiç bir ağrıya benzemez. Hepimiz için tam bir kabustur. Hayatımızda hiç yaşamak istemeyeceğimiz şeylerin listesinin başlarında diş ağrısı mutlaka vardır. Fakat dişlerimize yeterli bakımı yapmazsak hepimizin karşılaşacağı hazin son diş çürükleri ve bununla beraber seyreden diş ağrılarıdır. Ağrının giderilmesi için ilaçlar ve bitkisel çözümler olsa da en güzel çözüm baştan önlem almak ve diş sağlığımıza dikkat etmektir.

 

Diş Ağrısını Kesmenin En Etkili Yolu

Diş ağrıları genelde akşam saatlerinde şiddetlenir. Bunun sebebi ise gün içerisinde yorulan ve zayıflayan bünye ile dişte oluşan iltihaplanma artar bununla beraber bağışıklık sistemine baskın gelir ve böylece akşam diş ağrıları çoğalır. Özellikle ani başlayan ağrılar da doktora gitmeye gibi bir durumunuz yoksa size önereceğim bu karışımın hemen hazırlayıp dişinizin ağrısını kesebilirsiniz.

Diş ağrılarının birkaç sebebi vardır. Bunlar; diş çürüğü, diş eti rahatsızlıkları, kırık dişler, dişlerinin tahrişi, plak ve uyku apnesi gibi rahatsızlıklardır. Bu rahatsızlıklarla beraber başlayan ağrılar sonucunda rahat yemek yiyememe ve ağrılar ile beraber yaşam kalitesinin düşmesi gibi sorunlar ortaya çıkar.

Özellikle gece saatlerinde artan ağrılar uyku bozukluklarına da sebebiyet vermektedir. Bu durumlarda size bitkisel mucize bir bitkisel yöntem tavsiye edebiliriz.
Diş ağrısını yok etmek için uygulamamız gereken doğal tedavi yönteminde malzemelerimiz; Hindistan cevizi yağı ve toz karanfil.

Hazırlanışı ise oldukça basit. Bu iki malzemeyi birbirine karıştırarak dişinizin ağrıyan yerine bir pamuk yardımıyla sürün.

Hindistan cevizi yağının içerisinde bulunan analjezik maddeler sayesinde diş ağrısı hafifleyecektir. Ayrıca karanfil içerisinde bulunan antibakteriyel madde de aynı şekilde ağrının dinmesini sağlayacaktır.

 

Hindistan cevizinin diğer faydalarını okumak için tıklayın

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.