Kolay Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir?

20.09.2020
385
A+
A-
Kolay Kilo Vermenin Yöntemleri Nelerdir?

“Kolay kilo vermek için ne yapmalıyım?” Biz bu tür sorunun yanıtını biliyoruz! İşte kolay ve hızlı kilo vermenin yöntemleri;

Değişen hayat şartları, GDO’suz ve sağlıklı besin arayışı ve her kafadan çıkan diyet önerilerine son vermek istiyorsanız, yazımız tam size göre!

Kolay zayıflama yolları nelerdir?

Diyet ve beslenme düzeninizi oturtarak kendinizi yenileyeceksiniz ve beslenme sanatını bedeninizde uygulayıp değişiklikleri hızla hissedeceksiniz. İşte sizin için birkaç öneri;

Düzenli yapacağınız egzersizlerin yardımı ile kalori yakım kalitesini ve metabolizma hızınızı arttırarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bu sayede verdiğiniz kilodan çok daha ince görünme şansına sahip olabilirsiniz. Burada egzersiz süresince her 20 dakika da bir 250 mililitre su içmek de egzersizi daha uzun süre yapabilmenizi sağlayacaktır ve su içmekte metabolizmanızı hızlandırıp, organlarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır. Unutmayın bol su ve burundan nefes alıp vermeniz yeterli, gerisini vücudunuz halledecektir!

Hızlı kilo vermek için kaç öğün yemek yemeliyiz?

Genelde insanlar kilo vermek için duyduğu ve uygulamaya çalıştığı öğün sayısı 6 öğündür. Oysa sağlıklı bireylerin hiçbir zaman 6 öğüne ihtiyacı yoktur. Çünkü sık sık yemek yemek bazı hormonları özellikle tokluk sağlayıcı hormon olan leptini, baskılar ve vücut insülin dengesinde sıra dışı bir dengesizlik yaratarak yemek yeme dürtüsünü açığa çıkarır. Hızlı kilo kaybı için dengeli diyetin en sağlıklı öğün sayısı 4’tür. Kahvaltı, öğle, ikindi ve akşam yemeği düzeniyle hızlıca kilo verimi sağlayabilirsiniz. Eğer öğün aralarını da en az 3 saat, en fazla 6 saat zaman dilimiyle yemeğe özen gösterirseniz metabolizmanızda ciddi düzelmeler gerçekleşir ve vücut enerji dengesini kurarak kilo kaybını hızlandırır.

Bol su içmek kilo verdirir mi?

Sürekli duyduğunuz bir diyet yalanını da burada size açıklamak isterim. Kilolu biri sağlıklı beslense bile günde litrelerce su içerek kilo veremez, bu imkansızdır. Su içmemizin amacı vücut su dengesini korumak ve vücudunuzun çalışması için gerekli olan ortamın sürdürülebilirliğini sağlamaktır. Günde 8 su bardağı su içmeniz yeterli olacaktırLakin kilo vermek değil, yağ yakışını artırmak istiyorsanız en az 13 su bardağı kadar içmenizi öneriyor uzmanlar. Kilo verirken vücut direncinizi düşürmemek için günde en fazla 2 çay fincanı çay içebilirsiniz. Metabolik hareketlerimizin devamlılığı için ise en fazla 5 fincan yeşil çay içmenizi önerebilirim. İşte size bir kilit nokta daha! Kahve içmeyin diyenlere aldırış etmeyin. Günde 4 fincana kadar filtre edilmiş kahve içmeniz kilo vermenizi hızlandıracaktır. İçerdiği kafeol ve kafestol denilen maddeler sizin sağlıklı kilo vermenize destek olacaktır.

Tuzu azaltın!

Yapılan en önemli beslenme hatalarından biri de yemeklerde aşırı tuz kullanmak. Birçok kişi, sanılanın aksine tuz ihtiyaçlarının geldiğini düşünerek besinlere tuz atar, fakat bu yanlıştır. Aslında besinlerle birlikte zaten günlük tuz alımınızı karşılamış olursunuz. Unutmayın 1 gram tuz vücutta yaklaşık 200–250 ml. su tutar. Bu ciddi miktarda su demektir, tuz kullanmaktan kaçının!

Öğlen sebze akşam yüksek proteinli yemeniz kilo vermenizi hızlandıracaktır

Kilo veren insanlara baktığımızda genelde hem öğlen hem de akşam sebze yediklerini görürüz. Çoğunlukla da proteinden zengin iki öğün yiyerek başarıya ulaşmaya çalışırlar. Ama iki öğünde sebze yerseniz kısa bir süre sonra halsizlik, saç ve kaşlarda dökülme, dikkatte azalma görülürken kilo verme süreci 3–5 hafta sonra duraksamaya girecektir. Bunu sakın ama sakın yapmayın! İki öğünü proteinden zengin besin olan sadece et ve çeşitleri ile yerseniz kilo kaybınız sebzeye göre kesinlikle daha fazla olacaktır. Öğleyin sebze, yoğurt, ekmek ve salata, akşamsa avuç içi kadar balık/ tavuk, ekmek yiyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.