İnstagram Nedir ? Nasıl İndirebilirim ? Nasıl Kullanılır ?

02.09.2017
199
A+
A-
İnstagram Nedir ? Nasıl İndirebilirim ? Nasıl Kullanılır ?

İnstagram Nedir ?

Ekim 2010’da kurulan instagram kısa süre içinde çok fazla ilgi gördü. Sürekli geliştirilen ve güncel tutan instagram kullanıcılarının güvenliğini ön planda tutmaktadır.

İnstagramın popülerliği ve kullanıcı sayısı artık tartışılmaz oldu. Fotoğraf paylaşım sayısı günde 30-40 milyonlarda olduğu söylenmektedir.

Ceptenhaber.com instagram hesabımızı takip etmek için yandaki linke tıklayın.instagram.com/ceptenhabercom

İnstagramın bukadar popüler olmasında diğer sosyal uygulamalarında etkili olduğunu söyleyebiliriz.İnstagram,bir çok sosyal uygulama ile entegreli çalışmakta. Popüler sosyal medya uygulaması instagram, 2012 yılında Facebook tarafından satın alındı.

 

Geçmişte insanlar fotoğraflarını albümlere saklardı ve sevdiklerine albümleri göstererek paylaşırdı artık bu durum fazlasıyla değişti. Tüm yaşananları kaydedip herkesle paylaşmak için instagramı tercih etmemiz mümkündür. Artık albümlere gerek kalmadı fotoğraflarımızı herkesle paylaşabiliriz.

İnstagram Nasıl Kullanılır?

İnstagramı İos ve Android uygulamalarından indirip kullanabiliriz.

Uygulamanın nasıl indirileceğini ve nasıl kullanılacağını aşağıda detaylı şekilde anlatmaya çalıştım. Aşağıdaki anlatım İphone (ios) baz alınarak yapılmıştır.

İnstagram Kullanımı Yazılı Anlatım

İnstagramı indirmek için app store’a giriş yapın ve Arama kısmına ‘instagram‘ yazarak uygulamayı bulup indirin ve telefonunuza kurun.

 

İnstagramı ilk defa indirip kullananlar  ‘kayıt ol‘ sekmesini tıklayın.

İnstagram üyeliği daha önceden olanlar ‘giriş yap‘ sekmesini tıklamaları gerekiyor.

Daha önce üyeliği olanlar ‘giriş yap‘ sekmesini tıkladıktan sonra önceden oluşturdukları ‘kullanıcı adı‘ ve ‘şifre‘ yi yazdıktan sonra ‘giriş yap‘ sekmesine tıklayın

Yeni kayıt olacaklar ise ‘kayıt ol‘ yazısını tıkladıktan sonra Facebook hesabı ile kolayca kayıt olabilirler..

Facebook kullanmayanlar Kullanıcı adı yerine belirledikleri bir isim veya rumuz,şifre yerine de unutmayacakları giriş için gerekli olan şifreyi yazmaları gerekiyor. Türkçe karakter kullanılmamalıdır.

İnstagramınız hazır artık kullanabilirsiniz.. Alttaki  ev simgesini tıkladığınızda, arkadaş listesine eklediğiniz kişilerin paylaşımlarını göreceksiniz.

Ev simgesinin yanındaki mercek şeklindeki simge ise  instagram uygulamasının sizin için şeçtiği fotoğraflar,önerilen kişiler,yerler ve etiketlerden oluşan bölümdür.

Altta  ve ortada yer alan + simgesi fotoğraf paylaşımı için olan simgedir. Oraya tıklayak istediğiniz albümden fotoğraf seçerek,filtre uygulayarak ve yazı yazarak paylaşım yapabilirsiniz. İnstagram uygulaması fotoğrafınız için bir çok filtre seçeneği sunmaktadır.

Paylaşım simgesinin sağında bulunan kalp simgesi, paylaştığınız fotoğraflara yapılan yorumları,beğenileri ve takip ettiklerinizin neleri beğendiğini görebilirsiniz.

Son kalan simge ise profilinizi göreceğiniz,düzenleyeceğiniz ve bir çok ayarı değiştirebileceğiniz simgedir.

İnstagram hakkında verdiğimiz bilgiler bir çok kişinin işine yarayacaktır. Soru,görüş ve teşekkürleriniz için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bizi instagramdan takip etmek için hesabımız : instagram.com/ceptenhabercom

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!