İnstagram hesabı nasıl silinir?

08.10.2020
273
A+
A-
İnstagram hesabı nasıl silinir?

Instagram’ı yoğun bir biçimde kullanıyorsanız bazen hesabınızı dondurmanın da ötesine geçerek Instagram hesap silme özelliğini kullanmak isteyebilirsiniz.  Lakin her uygulama da ve web sitesi gibi mevcut kullanıcılarını kaybetmemek için Instagram da hesap silme işlemini kolayca yapabilmenizi istememektedir.

Ancak tüm bunlara rağmen Instagram bulunan hesabınızı kapatmak ve bu hesaptan komple kurtulmak mümkündür. Aşağıdaki verdiğimiz adımları izleyerek Instagram hesabınızı ve içeriğindekileri kalıcı olarak silebilirsiniz.

Instagram Hesap Kapatma İşleminden Önce Bilmeniz Gerekenler

Instagram hesabınızı silmekten yani kalıcı olarak kapatmaktan bahsediyoruz. Bu da şu anlama geliyor ki hesabınız bir daha geri alınamayacak şekilde içindeki her şeyle birlikte yok olacak.

Instagram hesabınızı tamamen kaldırmadan önce size tavsiyemiz, hesabınızdaki tüm resimleri bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza indirmeniz. Bununla birlikte sizin için çok önemli olan anılarınızı kaybetme olasılığınız olmayacaktır.

Instagram hesabınızı silmeniz ile birlikte hesabınızdaki bütün profil bilgilerinizin, fotoğraf ve video paylaşımlarınızın, takip edilenlerin, mesajlarınızın ve beğenilerinizin kalıcı olarak gideceğini de belirttiğimize göre hesabınızı silme kararını aldıysanız işlemler için bir sonraki adıma geçebiliriz.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Mobilde bulunan herhangi bir tarayıcıyı kullanarak ya da bir bilgisayardan Instagram’a giriş yaparak işlemleri başlatabiliriz. Unutmayın bu işlemler telefonunuzdaki uygulamadan gerçekleştirilemiyor.

Instagram’a tarayacı üzerinden giriş sağladıktan sonra sağ üst köşede bulunmakta olan kullanıcı adınızı tıklamanız ve profili düzenle butonuna basmanız gerekmektedir. Hesabınızın şifresini unuttuysanız ya da herhangi bir nedenden dolayı giriş yapamıyorsanız hesabınızı silmeniz mümkün değil.

Daha önce profil düzenleme kısmında bulunan kalıcı hesap silme bağlantısını bulmak artık çok zor olduğundan Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek için bağlantıya tıklayarak bu adrese erişebilirsiniz.

  • Kullanmaya başlamakta zorlandım
  • İkinci bir hesap açtım
  • Bir şeyi kaldırmak istiyorum
  • Çok zamanımı alıyor
  • Takip edecek kişiler bulamıyorum
  • Başka bir şey dolayısı ile hesabımı silmek istiyorum
  • Kısa süreliğine olarak kapatmak: hesabınızı silmek istemiyorsanız kalıcı olarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Gibi seçeneklerden birini seçerek işleme devam etmekteyiz, şifrenizi tekrardan girmeniz isteniyor ve son olarak “Hesabımı kalıcı olarak sil” butonuna basıyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!