Google’den Dev Buluş ! Tam 40 Dilde…

07.10.2017
227
A+
A-
Google’den Dev Buluş ! Tam 40 Dilde…

Dil öğrenemeyenler için harika bir kulaklık . Diğer ülkeleri gezip görmeyi kim istemez ki ? Ama hep dil önümüze engel olarak çıkar. Bu kulaklıkla bu sorun tarih mi olacak dersiniz ?

Dünyanın teknoloji devi şirketlerinden olan Google’nin Üretim Müdürü Justin Payne, San Fransisco Caz Merkezi’nde yeni model akıllı telefonları, mini kamera ve kulaklığı tanıttı. Bu simultane çeviri yapabilen kulaklık tam 40 dilde çeviri yapabiliyor.

Tanıtımda 40 dilde çeviri yapabilen Pixel Buds adlı kablosuz kulaklık dikkatleri üzerinde topladı.Tercüman olmadan 40 dilde iletişim imkanı size de çok cezbedici gelmiyor mu ? Fakat bu kulaklıklar şimdilik yalnızca Google’ın akıllı telefonu Pixel modelleri ile uyumlu olarak çalışacak. Kulaklığın fiyatı ise ABD’de 160 dolar olarak belirlendi. Henüz Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil.

İşte 600 Farklı İnsandan Fikir Alınarak ve Deneyerek, 124 Prototip Kullanarak Üretildiği Söylenen iPhone Kulaklıklarının 11 Farklı Özelliği

1)Müzik dinlerken, kulaklığınıza bir kez tıkladığınızda herhangi bir şarkıyı başlatabilir, tekrar tıkladığınızda durdurabilirsiniz.

2)Müzik dinlerken, kulaklığınıza iki kez tıklarsanız sonraki şarkıya geçebilir, üç kez tıklarsanız şarkının başına dönebilir, tekrar üç kez tıklarsanız önceki şarkıya dönebilirsiniz.

3)Müzik dinlerken, kulaklığınıza iki kez tıklayıp basılı tutarsanız şarkıyı ileri sarabilirsiniz.

4)Müzik dinlerken, kulaklığınıza üç kez tıklayıp basılı tutarsanız şarkıyı geri sarabilirsiniz.

5)Gelen aramayı kulaklığınıza bir kez tıklayarak cevaplayabilir, kulaklığınızdaki mikrofonla görüşme yapabilirsiniz.

6)Biriyle konuşurken ikinci bir çağrı alırsanız, kulaklığınıza bir kez tıklayarak ile görüşmeyi bekletebilir ve ikinci cağrıyı cevaplayabilirsiniz. İkinci çağrıyı cevaplamak istemiyorsanız kulaklığınıza bir kez tıklayıp, basılı tutun.

7)Gelen bir çağrıyı cevaplamak istemiyorsanız kulaklığınıza bir kez tıklayıp basılı tutun.

8)Bir görüşmeyi sonlandırmak için kulaklığınıza iki kez tıklayın.

9)Boş bir anda botuna tıklayıp basılı tutarak Siri ile konuşabilirsiniz.

10)Telefonunuz kamera modundayken, kulaklığınızın üzerinde butona tıklayarak muhteşem selfieler çekebilirsiniz.

11)Son olarak kulaklığınızı ‘left’ sol kulağa ‘right’ sağ kulağa gelecek şekilde takmak zorunda değilsiniz. iPhone kulaklıklarının yapısı gereği onları ters takabilirsiniz, ayrıca ters taktığınız zaman sesin birazda olsa arttığını farkedeceksiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!