Facebookta Takipçi Artırma Yöntemleri

06.10.2017
273
A+
A-
Facebookta Takipçi Artırma Yöntemleri

Sosyal medyada insanların önem verdikleri şeylerin en başında takipçi ve beğeni sayıları yer almaktadır. İster kendi hesabınızı olsun ister kurumsal hesap yönetin sosyal medyada ancak takipçilerinizi arttırarak büyüme sağlayabilirsiniz.  Sosyal medyada doğal yollarla takipçi nasıl arttırılır? Bu sorunun cevabını ceptenhaber.com olarak sizler için derledik.

 

Siz de Bol Takipçi İsteyenlerden misiniz ?İşte İpuçları

 1. Sosyal medyada takipçi kazanmanın ilk adımı için, kendinize güçlü bir profil ve sayfa oluşturmalısınız.Oluşturulan sayfalara arka plan resmi ile profil resmi mutlaka yüklenmelidir. Bunun yanı sıra sayfada veya profilde verilmesi istenen tüm detaylar doldurulmalıdır.
 2. Profil ve sayfa oluşturma işlemlerinden sonra takipçi sayısını arttırmak için gün içerisinde farklı saatlere yayılmış içerikler paylaşmalısınız. Günde 5 – 10 içerik paylaşımı, sosyal medya kullanıcılarının hesabınızı ziyaret etmesi için size yardımcı olacaktır.
 3. Yakın çevrenize ve ailenize sayfanızı beğendirerek başlayın.
 4. Yarışmalar… Hediye kazanmayı hangimiz istemeyiz ki . Bu yüzden yarışmalar  çok dikkat çekici olur . Sayfanıza erişimi artırarak daha çok kişiye ulaşmanızı ve takipçi sayınızı artırmanızı sağlar.
 5. Eğer siteniz veya bloğunuz varsa sosyal medya hesaplarınızı içeren bir sosyal paylaşım özelliği eklemenizde fayda var. Pekçok  site sahibi, Facebook takipçilerinin büyük bir kısmını, bu yolla elde ettiğini belirtmektedir.
 6. Facebook açılış sayfanıza dikkat çekici ve yaratıcı bir ‘karşılama videsu’ koymak, Facebook kullanıcılarının ilgisini çekmenizi sağlayabilir..
 7. Bloğunuzda veya sitenizde  yeni bir yazı yayımladığınızda, Facebook’da da paylaşmalısınız. Blog’unuzu günlük olarak takip etmeyen Facebook kullanıcıları ancak bu sayede yeni içeriklerinizden haberdar olabilirler.
 8. Web siteniz ve blog sayfanızın en üstüne, “Facebook’ta bizi takip edin” şeklinde bir not eklemek, Facebook takipçi sayınızı artırmak için etkili olacaktır.
 9. Facebook’ta kaliteli ve ilgi çekici fotoğraflar paylaşmaya özen gösterin. Bu sayede ürünlerinizi Facebook üzerinde en uygun şekilde tanıtabilirsiniz. Fakat bundan daha önemlisi fotoğrafların Facebook üzerinde beğenilme ve tekrar paylaşıma oranlarının çok yüksek olması avantajını da kullanma imkanı elde etmiş olursunuz.
 10. Facebook sayfanızda her gün sitenizin içeriğine uygun paylaşımda bulunabilirsiniz.
 11. Eğer e-ticaret sayfanız varsa sayfanızı beğenmeleri karşılığında, Facebook kullanıcılarına ‘özel’ bir indirim yapabilir; bunu bir kampanya haline getirip, duyurarak takipçi sayınızı artırabilirsiniz.
 12. Komik olmayı ihmal etmeyin. Esprili paylaşımlar her zaman daha çok ilgi çeker.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!