Facebook Sayfa ve Grup Farkı

08.10.2017
510
A+
A-
Facebook Sayfa ve Grup Farkı

Facebook Sayfası nedir?

Sayfalar işletmelerin, markaların ve kuruluşların hikayelerini paylaşmaları , kendilerini tanıtmaları ve insanlarla bağlantı kurmaları içindir. Fakat b,r işletmeyi, markayı, kuruluşu veya tanınmış bir kişiyi temsil edecek bir sayfa oluşturmak istiyorsanız, resmi temsilcisi olmanız gerekmektedir. Sayfaları haberler paylaşarak, etkinlikler düzenleyerek, uygulamalar ekleyerek ve daha fazla yöntemle özelleştirebilirsiniz. Sayfanızı beğenen kişiler  haber kaynağında güncellemeler alabilir.

Topluluk Sayfası nedir?

Topluluk Sayfası, Sayfanızın bir kuruluş, ünlü veya konu hakkındadır ama onu resmi olarak temsil etmez. Topluluk Sayfalarının adının altında, topluluk Sayfası olduğunu gösteren bir etiket ve konuyla ilgili resmi Sayfanın bağlantıları bulunur. Örneğin, Facebook hakkında bir topluluk Sayfasının adının altında Topluluk Sayfası yazan bir ibare bulunur.

Sayfa İle Grup Arasındaki Başlıca Farklar

  • Sayfalar herkese açıktır .Facebook’taki tüm kişiler görebilir. Gruplarda ise gizlilik ayarı vardır, istenirse kişilere özel ayarlanabilir.
  • Sayfaları herkes beğenebilir, Gruplarda ise bunu siz ayarlayabilirsiniz.
  • Grup ismi sonradan değiştirilebilir, Sayfa ismi ise değiştirilemez.
  • Gruba arkadaş listenizdeki kişileri ekleyebilirsiniz, Sayfa da ise kişiler kendileri sayfayı beğenmedikçe mecburi bir beğendirme yapamazsınız.
  • Grupta paylaştığınız bir gönderi gruba mesaj olarak iletilir, beğenilen Sayfanın gönderdiği bir gönderi ise duvarınızda görünür ve arkadaşlarınızın da gönderiyi görme imkanı olur.

Grup mu Daha Fazla Takipçi Toplar Sayfa mı ?

İkisini karşılaştırmak gerekirse sayfayı sadece isteyenler beğenir ve takip eder. Grupta ise istediğimiz herkesi ekleyebiliriz. Eklediğimiz kişilerin izni olmadığı için çoğu zaten gruptan  çıkacaktır. Fakat grupta sayfaya göre daha samimi bir ortam olduğu söylenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.