Bill Gates’in Ctrl + Alt + Delete İtirafı

30.09.2017
306
A+
A-
Bill Gates’in Ctrl + Alt + Delete İtirafı

 

Bilgisayarımız donup kaldığında uygulanan en yaygın yol “Ctrl + Alt + Delete” klavye kısayolu ile görev yöneticisini çalıştırmaktır. Eskiyen bilgisayarlar öyle çok takılır ki eller artık Ctrl Alt Delete tuşları ile bir bütün olmaya başlar. Siz de görev yöneticisine erişim için neden üç tuşun kombinasyon yapıldığını merak ediyor musunuz ? Cevabı yazımızda bulabilirsiniz.

 

Görev Yöneticisine Erişim İçin Neden Ctrl+Alt+Delete

Harvard Üniversitesi, 2013 yılı etkinliklerinde yaptığı gibi IBM geliştiricilerini suçladı. IBM mühendisi David Bradley’in bu konuda pay sahibi olduğunu söyledi. Bradley, klavyenin uzun bir sürecin parçası olduğunu ve küçük ayrıntılarda boşa zaman harcamanın yersiz olduğunu belirtmiş.

Bill Gates, Ctrl+Alt+Delete’nin neden tek tuş olmaması ile ilgili olarak, ‘’Bu menüye ulaşmak için tek tuş olabilirdi, Ancak IBM klavye tasarımını yapan adam bize tek düğmemizi vermek istemedi. Düşük bir seviyede programlandı ve bir hata oldu’’ dedi.

Kombinasyon ilk başta IBM programcıları tarafından kullanılıyordu. Bir tasarım anlaşmazlığı sonrasında ortaya çıkan tuş kombinasyonu tarihin en çok bilinen komutu oldu. Sonuç olarak Bill Gates’in asıl niyeti bu üç tuşu tek tuşa indirgemekti ancak ilk PC’nin aceleye gelmesi ile böyle bir komut ortaya çıkmış.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.