5 Adımda Instagram Takipçi Arttırma!

04.10.2020
201
A+
A-
5 Adımda Instagram Takipçi Arttırma!

Aylık 200 000 000 aktif kullanıcı sayısına ulaşan instagram‘ı eğer sosyal ağ pazarlama stratejilerinizine dahil etmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz.

Instagram için üye olmak istiyorsanız çok bir şey yapmanıza ya da zaman harcamanıza gerek yok. Saniyeler süren bir üyelik söz konusu. Gelelim işin pazarlama boyutuna; Özellikle instagram kullanıcılarının demografik yapısı göz önünde bulundurulduğunda instagram ürün ve şirketiniz için kullanabileceğiniz çok anlamlı bir platform, artık bunun önemini duymayan kalmadı nerdeyse. Fakat, ürün ve hizmetlerinizi fotoğraf ile sunulabilecek içerikte mi? Bu ve benzeri sorular kurumsal instagram hesabı açarken cevaplanması gerekli olan sorulardır.

Eğer bu sorulara cevap verebiliyorsanız ve instagram kullanımı sizin kurumsal hedefleriniz ile örtüşüyorsa aşağıda belirtilen 10 stratejik adımı kullanarak instagram’da başarılı olmanızı sağlayacaktır.

1. Başka kullanıcılarla iletişim kurun, networking yapın

Takipçi kazanmanın yolu pek çok kişi tarafından da tanınmaya bağlıdır. Çesitli toplantı ve etkinliklere giderek insanlarla tanışırız. Aynısını instagram’da neden yapmayalım? Instagram kullanıcılarının paylaşımlarını beğenerek ve yorumlar yazarak diğer kullanıcılar tarafından görünme şansınız artar ve bu durum takipçi sayınızın artmasını büyük oranda arttırır.

2- Çalışanlarınızın ve çalışma ortamınızın fotoğraflarını paylaşın 

Çoğunlukla insanlar işletmelerin çalışma ortamlarını merak etmektedir ve işlerin nasıl yürüdüğünü görmek isterler. McDonalds’in Why the Burgers in Ads Look Better than the Real Thing video’sunun viral olmasının sebebide budur.

Benzer bir şekilde işletmenizdeki günlük koşuşturmacaları ve etkinlikleri de takipçilerle paylaşabilirsiniz. Ancak bunu gerçekleştirirken çalışanlarınızdan da muhakkak izin isteyin. İşletmenizin pozitif imajı açısından çalışanların mutlu fotoğraflarını paylaşmanız daha çok kişi tarafından da takip edilmenizi sağlar.

3. Etkinlik ya da Ürünlerinizin başka yerde olmayan paylaşımlarını yapın

Çalışanlarınızın paylaşımlarının beraberinde takipçi sayınızında artmasını sağlayacak ve instagram takipçilerinize özel paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin, yurt dışında fuara katılacaksanız bu fuarda kullanacağınız görsellerin ön paylaşımını yapabilirsiniz. Eğer yakında yeni bir aksesuarınızı pazarlayacaksanız, buna ait görselleri instagram kullanıcılarına özel paylaşabilirsiniz. Buna benzer paylaşımlar insanlarda merak uyandırır ve sizi ziyaret eden kullanıcılar takipçileriniz olurlar.

4. Grafikler paylaşın

Bazı markalar için grafik ya da karikatür paylaşmakta takipçilerin dikkatini çeker. Eğer marka imajınız buna uygunsa böyle bir paylaşım yapabilirsiniz ancak değil ise bir sonraki adıma geçin.

5. Kolaj Oluşturun

Instagram’da kolaj oluşturamıyoruz ancak instagram harici pek çok kolaj uygulama var, bunları kullanarak dikkati çeken görseller paylaşılabilir. Kolaj paylaşımları daha çok içerik paylaşmanızı sağlar. Burada önemli olan şey farklı ancak alakalı paylaşımları kombin haline getirerek yapmanızdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

error: Content is protected !!