Yıpranan Saçlarınıza Etkili Öneriler

Ana Sayfa » GÜNCEL » Yıpranan Saçlarınıza Etkili Öneriler
Yıpranan Saçlarınıza Etkili Öneriler

Yazın deniz, kum ve güneş den dolayı yıpranan saçlar için maske uygulamanız lazım. Maskeleri kendi saç tipinize uygun olarak alıp kullanabileceğiniz gibi kendiniz de saç maskesi hazırlayabilirsiniz.Eğer yaz aylarında denize sık giriyorsanız deniz suyu tuzundan dolayı saçınızdaki vitamini alır ve yıpranmasına sebep olur. Kuruyan saçlar birbirlerine yapışarak cansız mat bir şekilde durmaktadır. Buyüzden saçlarınıza doğal saç maskesi hazırlayıp kullanmanız gerekmektedir.

Doğal Saç Maskesi Tarifi

Cansız saçlar için nemlendirici  saç kremleri hazırlayabilirsiniz. İlk olarak saçınıza uygun doğal maddelerin özelliklerini öğrenmelisiniz. Örneğin ilk olarak saçınızda sağlık ve canlılık istiyorsanız  zeytinyağı ve gerçek bal karışımını saçlarınıza sürebilirsiniz. Öncelikle zeytinyağı ve gerçek balı bir kaba koyup karıştırmamız gerekmekte.Banyodan önce yaptığınız bu maskeyi  kullanıp daha sonra asiti düşük, paraben içermeyen  şampuanlarla saçınızı yıkamalısınız.Yaptığımız yıpranan saçlar için doğal maskeyi banyo yapmadan önce kullanmamız gerekmekte. Nekadar sık yaparsak etkisi okadar çok olur.

yıpranmışsacceptenhaber

yıpranmışsacceptenhaber

Saç Maskesi Hazırlarken Kullanıcılacak Diğer Malzemeler

 

Sirke doğal bir temizleyici maddedir. İçeriğindeki asitler temizlik yapımında bayanlara fazlasıyla yardımcı olduğu kadar saç temizliğinde de kullanılabilir. Elma sirkesi saç bakımındaki en önemli malzemedir. Saçı canlı ve parlak bir görünüme kavuşturur. Saçlarının yumuşaması için süt kullanabilirsiniz. Süt cilt bakımındada etkili bir yöntemdir. Yıpranan saçlar için bir diğer etkili malzeme ise hindistan cevizidir.

Saç Maskeleri Nasıl Uygulanır ?

Hazırladığımız malzemelerinin birbirine karışabilmesi için bir kab yardımıyla karıştırmamız gerekmekte. Saçınızın derisine temas edecek şekilde masaj yaparak uygulayın. Yaptığımız maskeyi saçımızda en az 10 dakika bekletmeliyizki saça karışabilsin. Saçı durulamaya başlayınca şampuan kullanmamalıyız. Şampuan kullanılacak olsa bile doğal şampuanlar tercih edilmelidir.Saçınızı sadece su ile durulamanızı tavsiye ediyoruz.Soğuk su kullanarak durularsak maskenin etkisi dahada artabilir.

Sizlerde yıpranan saçlar hakkında bilgiye sahipseniz lütfen aşağıdaki yorum formunu doldurup diğer okuyucularımıza fayda sağlamış olun.

Yıpranan Saçlarınıza Etkili Öneriler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ebeveynler Çocuklarına Psikolojik Baskı Uygularsa Ne Olur? Whatsapp Onaylanmış Profil Özelliği Çok Yakında Erdoğan’dan İdlib Açıklaması ! Harekat Başladı Kilo Vermenizi Engelleyen 12 Neden Gıda zehirlenmesi nedir? Uyku apnesi nedir?

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalınamaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır