Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2021

Ana Sayfa » KADIN » Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2021
Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2021

Vajinoplasti ameliyatı nedir?

Vajina daraltma veya tıp dilinde Vajinoplasti ameliyatı, genişlemiş, sarkmış ve eşler arasında hazzın azaldığı durumlarda vajinanın cerrahi işlemlerle daraltılması işlemidir. Genellikle doğumlara bağlı şekilde genişleyen vajina hemde yapısal olarak da fazla cinsel ilişki neticesinde işlevini kaybedebilmektedir. Cinsel yaşamın kalitesi sadece kadınları ilgilendiren bir konum değildir. Seks hem adam hemde kadın için önemli bir olgu. Vajina daraltma operasyonu vajinada meydana gelen gevşekliğin ve genişliğin giderilerek daha sağlıklı bir cinsel ilişkiye hazır olması amaçlanır. Burada belirtilmesi ihtiyaç duyulan önemli hususlardan birisi de vajina daraltmanın sadece doğum ondan sonra yapılması gerekn bir işlem olmadığıdır. Doğum haricinde vücut yapısı, genetik faktörler, kilogram alıp verme, kürtaj, normalin üzerinde cinsel ilişki, vajina bölgesinde bulunan kas ve derilerde dokularda gevşeme ve sarkma vajina daraltma ameliyatı ihtiyacını ortaya koymaktadır. Vajina daraltma ameliyatı asıl amacı iki yönlü olarak ele alınabilir. Bunlardan ilki vajinaya estetik bir görünüm sağlamak. Sarkık, kalın dudaklar, gevşemiş bir vajina daha sağlıklı bir cinsel ilişkiye olanak tanımaz. İkinci yönü ise şüphesiz cinsel ilişki hazzıdır.

Vajina Daraltma ameliyatı ne zaman yapılır?


Vajina daraltma ameliyatının belirli günleri ve ön hazırlığı olması gerekiyor. Öncelikle adet kanamasının bitmesi gerekiyor. Bununla birlikte hasta vitamin ve aspirin gibi takviyeler alıyorsa minimum 10 gün daha önce bu ilaçları kesmesi gerekiyor.

Vajina Daraltma ameliyatında uygulanmakta olan işlemler nedir?

Vajina daraltma ameliyatı sedasyon yada genel anestezi altında yapılmaktadır. İşlemler tıp dilinde yenilenme olarak adlandırılmaktadır. çoğu zaman vajinal kanal işlem esnasında ön kısımdan arka kısma doğru daraltırlarken, gevşeme ve sarkma halinde bulunan mukoza ve kas dokuları çıkartılır. Burada gevşeyen ve fonksiyonunu kaybeden kas yapıları kesi işlemi sonrasında tekrar dikilir. Vajina daraltma ameliyatının muhakkak uzman operatör doktorlar tarafınca yapılması gerekiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonrasında bu kere vajinanın iç hacmi ile alakalı işlemlere geçilir. Vajina iç bölgesinde bulunan sürtünmeyi sağlamayı başaran ve haz duyulmasını arttırtan bilgilerin es geçilmemesi gerekiyor. Aksi halde fizikken daralmış bir vajina hissiz bir ilişki ile bir karabasanınız haline gelebilir.

Vajina daraltma ameliyatı sonrası iyileşme süreci?


Vajina daraltma sonrası kadınların maksimum merak ettiği konu ağrı ve hissizliktir. Ameliyat sonrası ağrı geçicidir. Ameliyat sonrası tampon takılan hastanın 1 gün sonrasında tamponu çıkartılır. Takip eden günlerde sızlama meydana gelmesi doğaldır. Hastalar çoğu zaman 2 gün içinde işlerine dönebilmektedir. Ameliyat dikişleri kendi kendine eridiği için 4 ila 6 hafta daha sonra yine cinsel ilişkiye girilebilmektedir.

Vajina daraltma sonuçları kalıcımıdır?


Vajina daraltma ameliyatı neticeları meydana getirilen işleme bakılırsa değişiklik göstermektedir. Kadınların işlem daha sonra çok kg alıp vermesi, fazla cinsel ilişki, yeniden bebek doğurma gibi etkenler hemen sonra gevşemelere yeniden rastlanabilir.

Vajina ameliyatı ve labioplasti süresi


Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi altında yapılmakta olup, ortalama 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında hasta 1 gün hastanede kalması çoğu ustalaşmış tarafınca öneri edilmektedir. Sadece çoğu süre hastalar aynı gün taburcu olabilmektedir.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi lüzumlu olan hususlar


Vajina daraltma ameliyatı olduktan sonra genital bölgeni temizliği ve hijyeni bir hayli önemlidir. Her ne kadar eriyen dikişler olsa da bu dikişler düzenli şekilde pansuman yapılması gerekiyor. Hastaların cinsel ilişki için sabırlı olmaları gerekiyor. Çoğu ustalaşmış 4 ila 6 hafta şu demek oluyor ki gün bazında 45 gün süresince cinsel birlikteliğin olmamasını öngörmektedir.

Vajina daraltma ameliyatı fiyatları 2021 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kefirin 50 Faydası 2021  POLİS ALIMI NEZAMAN ? POLİS OLMA ŞARTLARI NELER ? 5 Adımda Instagram Takipçi Arttırma! Kırmızı pancarın yararları neler? Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Skandal Vize Kararının Ardından Geri Adım

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalınamaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır