1. Ana Sayfa
  2. SPOR
  3. Türk Takımları için 1. Transfer Dönemi Kapandı

Türk Takımları için 1. Transfer Dönemi Kapandı

featured

Türk takımları için hareketli bir transfer dönemi daha sona erdi. Özellikle şampiyonluk yarışında olan Fenerbahçe , Beşiktaş , Galatarasay ve geçen sezonun ikincisi Başakşehir yaptığı transferlerle sezona iddialı başladı .

 Ceptenhaber.com instagram hesabımızı takip etmek için yandaki linke tıklayın.instagram.com/ceptenhabercom

Galatasaray İçin Transfer Dönemi

Transfer şampiyonu olan takım ise Galatasaray oldu. Galatarasay ilk onbirin dokuzunu yeni transfer ettiği oyuncularla oluşturuyor. Uyum sürecini erken atlatan İgor Tudor’un öğrencileri ilk dört haftada 10 puan aldı.Özellikle Gomis , Fernando , Badu takımına en çok katkıyı sağlayan yeni transferler oldu.

Beşiktaş İçin Transfer Dönemi

Son iki sezonun şampiyonu Beşiktaş ise sezona Pepe transferi ile damgasını vurdu. Ayrıca Lens ve Negredo tranferleri ile kadro derinliği oluşturan Beşiktaş , kadro genelini korudu ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduğunu ilk dört maçla gösterdi.

 

Fenerbahçe İçin Transfer Dönemi

Geçen senenin hayal kırıklığı yaratan takımı Fenerbahçe ise sezona teknik direktör değişikliği ile başladı. Transfer döneminde kadrosuna en fazla oyuncu katan takımlardan biri oldu.Fakat yeni transferlerin kadroya geç katılmasından dolayı uyum süreci istenildiği gibi geçmedi. Bu transfer döneminde Fenerbahçe , özellikle tecrübeli oyuncuları kadrosuna kattı. İlk dört haftada beklenen sonuçları alamayan  teknik direktör Aykut Kocaman zamanla futbolcular arasındaki uyumu sağlayıp takımı şampiyonluk yarışına sokacaktır.

Başakşehir İçin Transfer Dönemi

Geçen senenin flaş takımı Başakşehir , bu sezona da yaptığı başarılı transferlerle yine şampiyonluk yarışının içinde olacak bir kadro oluşturdu. Özellikle Manchester City ‘den alınan tecrübeli sol bek Clichy transferin gözdesi oldu.Ayrıca Feyenord’dan alınan Elia transferi de takıma faydalı oldu. Abdullah Avcı’nın öğrencileri bu yıl da şampiyonluk yarışının içinde olacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap