Dolar 17,8934
Euro 18,4534
Altın 1.028,73
BİST 2.829,58
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 28 °C
Hafif Yağmurlu

Mide botoksu fiyatı nedir 2022?

04.02.2021
34
A+
A-
Mide botoksu fiyatı nedir 2022?

Mide botoksu nedir?

Sağlık bölümümüzde mide botoksu nedir? Mide botoksu yaptıran hastaneler ve doktorlar, mide botoksu ile zayıflayanların yorumları, mide botoksu sonrası beslenme ve korunma metotları ve de mide botoksu fiyatları nedir, devlet hastanesi mide botoksunu karşılıyor mu gibi soruların yanıtlarını siz kıymetli okuyucularımız için cevaplayacağız.

Mide botoksu tanımına geçmeden önce botoks kas gevşetici bir ilaçtır. Sadece kozmetik alanlarda değil, hemde aşırı terleme, nörolojik bozukluklar, migren ve ağrı tedavisi durumlarında da başarı ile uygulanmakta olan yöntemler arasındadır. Kozmetik alanda kullanılacak olan botoks nasıl ki en fazla 6 ay ömrü var ise botoksun uygulanmış olduğu her alanın etkisi de en fazla 6 aydır. Botoks aktif madde botulinum toksini tip A içerir ve kaslara, mesane duvarına ya da cildin derinliklerine enjekte edilir. Enjekte edilen kaslardaki sinir uyarılarını kısmen bloke ederek ve bu kasların şiddetli kasılmalarını azaltarak çalışır. Mide botoksu ise mideye enjekte edilen botoksun maddesinin midede açlık hissini azaltması ve mide duvarını felç ederek yeme içme isteğini azaltası işlemidir. Böylece bireyler işlemden sora günlük yeme içme isteklerinden 5-6 ya kadar vazgeçmektedir. Bu süre zarfında da bireyler diyet programları ile birlikte kolayca kilogram verebilmektedirler.

Mide botoksu yaptıran ünlüler kimler?

Türkiye ve dünyada aşırı kiloların önüne geçmek için geliştirilen Mide botoksu uygulaması ülkemizde özellikle de sanat camiasında Safiye Soyman, Nur Ertürk gibi mide botoksu yaptıran ünlülerde çok ciddi değişimler meydana getirmiştir.

Mide botoksu ile zayıflama

Obezite giderek çoğalan bir sağlık sorunudur ve pek çok kronik hastalığın önünü açmaktadır. Bu konu da son trend mide botoksu. Gastrik Botoks ile aşırı kilogramlardan kurtulmak mümkündür, bu da yaşam niteliğini olumlu yönde etkiler! Özellikle, vücut kitle indeksi (BKİ) 30 yaşın altındaki aşırı kilogramlu hastalar için mide botoksu işlemi bir hayli idealdir. Mide botoksu, mide çıkış bölgesindeki belli noktalarda endoskopik olarak uygulanır. Bu, işlem karın kaslarını gevşetir ve akıntıyı geciktirir ve doyma süresini uzatır. Botox ayrıca açlık hissine sebep olan grelin hormonunu da baskılar. Sonuç olarak, yiyecek ihtiyacı uzun vadeli yavaşlar. Bu 15 dakikalık prosedürün etkisi 6 ay sürer ve hiçbir zararlı etkisi yoktur. Ülser ve gastrit gibi mide sorunları olan hastalarda, bu semptomlar tedavi edildikten sonra uygulanması gerekiyor. İşlem sonrası hasta için özel bir diyet programı oluşturulur. Diyet yapan hastaların 5 ayda yaklaşık 10-15 kilogram kaybettiği tespit edilmiştir.

Mide Botoksunu Hangi Doktor Yapar ?

Mide botoksu işlemi cerrahi bir işlem değildir. Yani ameliyat değildir. Tıp camiasında işlem olarak isimlendirilen uygulamayı (Genel Cerrahi, Obezite Cerrahisi, Metbolik ve Bariatrik Cerrahi, Obezite ve Metabolik Cerrahi, Medikal Estetik Uzmanı, Genel Cerrah ve Estetik Cerrahi Uzmanı) unvanına sahip tüm doktorlar yapabilir.

Mide botoksu için doktor seçimine dikkat!

İşlemin basitliğine ve cerrahi bir insizyon ya da çok büyük bir ameliyat gerektirmeyen kolay bir enjeksiyon gibi görünmesine rağmen, Botox’u mideye enjekte etmek, güven duyulan bir doktor tarafından yapılması gerekli olan gerekli olan hassas bir prosedürdür Botox enjeksiyonları genelde güzellik salonlarında ya da kamuya açık yerlerde yaygındır. Doktorlardan başka hiç kimsenin midenizi ya da yüzünüzü enjekte etmesine izin vermeyin. Doktorunuzla konuşun ve ona probleminizi, geçmişinizi, önceki kilogram verme girişimlerinizi, mideyi Botox’a enjekte etme fikrinizin sebebini, diğer seçeneklerinizi belirtin.

Mide botoksu adayları kimlerdir?

Botoks enjeksiyonu için en büyük adaylar aşırı kilogram problemi olan kişilerdir. Çeşitli diyet listeleri, sporla, yüzme ve benzeri yöntemler ile kilogram veremeyen adaylar mide botoksuna başvurarak ideal kilogramlarına ulaşabilirler. Zaman zaman bireyler ortalama 5-10 kilogram vermek için mide botoksu işlemine başvurmaktadır. Ancak bu durum bir çok profesyonel tarafından uygun bulunmamaktadır. 5-10 kilogram fazlası olan bireyler kilogramlarını diyet listeleri ve yorucu olmayan sporlarla kolayca verebilirler.

Mide botoksu nasıl yapılır?

Mide botoksu işlemi bir hayli kolay bir işlemdir. İşlem 15 dakika sürmektedir. Endoskopik yöntemle uygulan mide botoksu işlem sona erdikten sonra kişi rutin yaşamına geri dönebilir ve yeme içmesine devam edebilir.

Mide botoksu sonrası beslenme

Mide botoksu işlemi sonrasında diyet listenizde verilmektedir. Bireylerin işlem sonrasında iştahında azalma, açlık hissi gibi problemler bütünüyle ortadan kalkmaktadır. Ancak mide botoksu sonrası beslenme de kilogram vermede bir hayli etkilidir. Mide botoksu sonrası beslenme genelde daha çok sıvı beslenme ile desteklenmektedir. İşlem sonrası diyet listesine sadık kalınmaması durumunda kilogramların geri alınması kaçınılmazdır.

Mide botoksu diyeti

İşlemle beraber 6 aylık bir diyeti içermektedir. Mide botoksu diyeti protein ağırlıklı ve daha çok sıvı besinlerle yapılmaktadır. Doktorunuz işlem sonrasında size en ideal diyet listesini paylaşacaktır.

Mide botoksu yapan hastaneler

Mide botoksu yapan hastaneler işlemin yeni olması sebebiyle her hastanede yapılmamaktadır. Bulunduğunuz bölgede mide botoksu yapan hastaneleri araştırarak en iyi Genel Cerrahi uzmanına işleminizi yaptırabilirsiniz.

Mide botoksu devlet karşılıyor mu?

Mide botoksu işlemi devlet hastanelerinde yapılmaktadır. İşlemin bir kısmını SGK karşılamaktadır. Ancak ne kadarını karşıladığı ilgili devlet hastanesinden öğrenilebilir.

Mide Botoks Fiyatı Nedir ?

2021 itibari özel hastanelerde işlem ücreti ile 3 000 TL ile 5 000 TL arasındadır.

Mide botoksu Zararlımıdır ?

Midede şimdiye kadar herhangi bir zarara neden olduğu saptanmamıştır.

Mide botoksu ile zayıflayanlar

Şimdiye kadar ünlüler yer almaktadır. Bu ünlüler arasında sanatçı Safiye Soyman ve Nur Ertürk bulunur.

Mide botoksu yorumları

Mide botoksu yorumları arasında en çok endişe ve kaygı yaratan durumlardan biri de ilk dört ay içinde verilen kilogramların yeniden alınmasıdır. Bu sebeple mide botoksu uygulaması yapan kişilerin diyet listelerine de sadık olmaları gerekiyor.

 

Mide Botoksu kimler için idealdir?

Midesinde herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan, 60 yaşını aşmayan ve vücut kitle indeksi 35’ten küçük kişilere kolayca uygulaması yapılabilen bir işlemdir. Ayrıca obezite hastaları da işlemden yararlanabilmektedir.

Mide botoksunun yan etkileri var mı?

Mide botoksunun kimsi olarak yen etkileri elbet mevcuttur. Ancak bu yan etkiler bilinen rutin etkilerdir ve hayati bir risk taşımamaktadır.

Mide Botoksu Kilo Verdirir mi?

Mide botoksu işlemi ilk 4 ayda kolayca kilogram verilmesine sebep olan bir işlemdir. Uymadığı takdirde işe yaramadığı bazı hastalarda tespit edilmiştir.

Mide botoksu işlemi ne kadar süre, hastanede yatmak gerekli midir?

Mide botoksu sadece bir işlemdir. 15 dakika ile 20 dakika sarsında sürmektedir. Hastanede yatmayı gerektirecek bir durum söz konusu değildir.

Mide botoksu midede kalıcı hasar oluşturur mu?

Mide botoksu profesyonellar tarafından tek seans olarak ölçeklendirilmiştir. Botoks etkisi 6 aydır. Bundan sonraki seanslar profesyonellar tarafından midede kalıcı hasarlara yol açabileceğinden tek seans üzerinden işlem yapılması uygun görülmüştür.

Benim bağırsaklarım zaten tembel, botoks ile daha fazla şişkinlik yaşar mıyım?

Mide botoksu işlemi her ne kadar kolay bir uygulama olarak görülse de işlem öncesinde mide ve bağırsak alanlarında tedavi yapıldıktan sonra işlemin yapılması profesyonellar tarafından tercih edilir.

Mide Botoksu Vücuda Dağılır mı ?

Botoks sadece işlem yapılan alanlarda etki eder. Diğer alanlar bu işlemden bağımsızdır.

Mide Botoksu Hamile Gecelerde Kullanılır mı ?

Gebelerde ve emziren annelerde anne sütü ve vitamin değerleri baz alındığında işlem uygun görülmemektedir.

Mide Botoksu uygulamasından beklenti nedir?

Mide botoksu uygulamasında temel beklenti 6 ay içinde 10 ila 15 kilogram arası daha sağlıklı kilogram vermektir. Uygulamanın en cazip yönü ise ameliyat olmamasıdır.

Mide botoksu sonrasında nelere dikkat etmek gerekir?

Mide botoksu sonrasında beslenme en önemli etkendir. Mutlaka profesyonel diyetisyen listesine uyulması gerekiyor. Uyulmaması durumunda verilen kilolar geri alınır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.