Mide Ağrısı Nasıl Geçer ?

Ana Sayfa » SAĞLIK » Mide Ağrısı Nasıl Geçer ?
Mide Ağrısı Nasıl Geçer ?

Midem çok ağrıyor ne yapabilirim ? Midemde gaz var nasıl çıkarabilirim ? midem bulanıyor nasıl geçer ? sorularınızın yanıtını sizlere verdik ;

Mide Ağrısı, çoğu zaman göğüs kısmının altında oluşan ve karnın üst ile orta alanlarında meydana gelen ağrı, sancı türüdür. Onikiparmak bağırsağında meydana gelmiş olan bir yara veya ülser durumu bulunuyor ise bu ağrı sırt bölgesinde de hissedilebilmektedir.Mide ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtı burada.

Aynı bölgede yer edinen, safra kesesi, pankreas ya da karaciğer de oluşan ağrılar mide ağrısını yansılamak edebilirler. Ayrıca kalınbağırsağın bir kısmı mide bölgesinden geçmekte olduğu için kalınbağırsak ağrıları, mide ağrısı ile karıştırılmaktadır.

Mide Ağrısı, kimi vakit yanma hissi ile birlikte hissedilir. Karakteristik mide ağrıları, batma hissi biçiminde kendisini gösterir. Mide Ağrıları genelde uzun vadeli ağrılardır. Safra kesesi ağrıları genelde kolik tarzında daha ağrılı olarak gelip geçer. Böbrek ağrıları genelde taşa bağlı olur ve çok ciddi bir ağrı hissi verir.

Mide kısmında oluşan ağrılar çoğu zaman yemekten sonrasında gözlenmektedir. Bazı durumlarda ise açlıktan doğmuş mide ağrıları görülmektedir. Mide ağrısı kaynağı ruhsal veya fizyolojik olabilmektedir. Mide ağrısı kaynağının tespit edilmesi için doktorlar tarafında bir takım tetkikler yapılması gerekiyor.

Mide ağrısı bayağı bir hazımsızlık sonucu oluşabileceği biçiminde, bir hastalığın belirtisinide gösterebilmektedir. Bu durumda ağrının sebeplerinin erken tespiti muhtemel hastalığın önüne geçmek mümkündür.

Yaygın olarak mide ağrıları;

Sinirsel hazımsızlık problemleri Ülser Mide Kanseri Safra taşı Gastrit ve kolit hastalıkları Yukarıdaki hastalıkların habercisi olabilir. Mide ağrısı çeken insanlar genelde antiasit ilaçlar kullanarak rahatlayabilmektedir. Fakat bu vaziyet bazı önlemler alınmasına karşın 1-iki gün süresince devam ediyor ise profesyonel bir doktora başvurmanız gerekir.

Mide Ağrısı Nasıl Geçer ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Sindirim Sistemi Hastalıkları Kurban Bayramı il Bayram Namaz Saatleri 2017 Çölyak hastalığı nedir? Çölyak belirtileri nelerdir? Aşure Günü’nün Hikayesi ve Hikmetleri Deizm Nedir ? Tanrıcılık – Yaradancılık Akımının Tarihi , Özellikleri ASLI HU NESLİ HU (Herkes Aslına Çeker)

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalınamaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır