Mesut Barzani Açıklama Yaptı

Ana Sayfa » GÜNCEL » Mesut Barzani Açıklama Yaptı
Mesut Barzani Açıklama Yaptı

 

Referandumun etkisi halen devam etmekte. Mesut Barzani , yeni bir açıklama yaptı.

 

Mesut Barzani Ne Dedi ?

Barzani”Hiç kimse, referandum sonucunun iptal edilmesini düşünmesin; çünkü hiçbir güç böyle bir karar veremez” dedi.

IKYB Başkanı Barzani ile Irak Parlamento Başkanı Cuburi, Erbil’in Pirmal İlçesi’nde görüştü. Görüşmeden sonra Başkanlık’tan yapılan açıklamada, görüşmede, Irak’taki siyasi gelişmelerin yanı sıra 25 Eylül günü IKBY’de gerçekleşen referandum ve yankılarının ele alındığı belirtildi. Öte yandan görüşmede, her iki tarafın da istikrar ve güvenliğin sağlanması, şiddetten uzak durulması ve tırmanan siyasi gerginliğin yatıştırılması konusuna vurgu yaptığı kaydedildi.

IKBY Başkanı Barzani’nin Başdanışmanı Hemin Hewrami ise görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, Barzani’nin, Cuburi’ye “Referandumun iptal edilmesini düşünmeyin; çünkü bu, milletin kararıdır. Hiç kimse veya hiç bir güç, böyle bir karar veremez” dediğini söyledi. Hewrami, ayrıca Barzani’nin açık bir ajandayla belli bir süre içinde Bağdat’la diyaloğa hazır olduğunu, referandum sonrası dönem üzerinde Bağdat’la diyalog ve sabırla bir sonuca varmak istediklerini de söyledi.

Mesut Barzani Açıklama Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Amenore nedir? Belirtileri nelerdir? Wilson hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir? Açlık Krizini Nasıl Yeneriz ? Hipertanyon Nedir? Belirtileri Nelerdir? Çocuğunuzun Okul Başarısını Artıracak Besinler Tırnak Şeklinize Göre Oje Sürün

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalınamaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır