1. Ana Sayfa
  2. GÜNCEL
  3. Kafeler ne zaman açılacak? 1 Mart’ta Lokantalar, kahveler (kıraathaneler) ve kafeler açılıyor mu? Son Açıklama
Trendlerdeki Yazı

Kafeler ne zaman açılacak? 1 Mart’ta Lokantalar, kahveler (kıraathaneler) ve kafeler açılıyor mu? Son Açıklama

featured

Kafeler ne zaman açılacak? Lokanta ve kafeler açılıyor mu? Sorusu yeme-içme sektöründe çalışan milyonlarca esnaf ve çalışanın gündeminde. Aşı çalışmalarının başlaması ve vaka sayılarında düşüş yaşanması ‘Kafeler açılıyor mu?’ Sorusunu akıllara getiriyor. Peki, Lokantalar, kahveler (kıraathaneler)ve kafeler ne zaman açılacak? 1 Mart’ta kafeler açılıyor mu? İşte konuya ilişkin son açıklamalar

Korona virüsle savaşım kapsamında getirilen engellemelerın etkisi günlük yeni olay sayılarına yansıdı. Her gün birazcık daha düşen yeni olay sayıları nedeniyle kafeler, kıraathaneler ve restoranların ne süre açılacağı araştırılmaya başladı. Kafeler restoranlar ne zaman açılacak? 1 Mart’ta kafeler açılıyor mu?

KAFELER, RESTORANLAR NE zaman AÇILACAK?

İçişleri Bakanlığı’ndan 20 Kasım’da süregelen yeni tedbirlerle ilgili önceden piyasaya çıkan genelgede şu ifadeler kullanılmıştı;

Restoran, lokanta, pastane, kafe, kafeterya biçiminde yeme ­içme bölgeleri 10.00-20.00 saatlerinde yalnız paket servis ya da “gel­-al” hizmeti verecek şekilde açık olabilecek.

Restoran, lokanta ya da online yemek sipariş firmalarınca saat 20.00’den sonra yalnızca telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verilebilecek.

KAFELER 1 MART’TA AÇILIYOR MU?

Aşılama işlemlerinin başlamasının ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının peşinden sosyal ağlarda kafelerin açılacağı tarihle ilgili çeşitli söylentiler dolaşmaya başladı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıldı. Kabine Toplantısı sonrası kıraathaneler ve kahvehaneler ile alakalı herhangi bir yeni karar alınmadı.

İçişleri Bakanlığı’nın uyguladığı Kıraathanelerin (Kahvehaneler) kapalı kalma denetimlerinin ne süre sona ereceği ise henüz bilinmiyor.

1 Mart’ta kafelerin açılmasıyla ilgili toplumsal ağlarda kampanya başlatıldı. Sadece derhal belirtelim ki kafelerin 1 Mart’ta açılmasıyla ilgili hemen hemen fotoğrafı bir izahat yapılmadı.

Yorum Yap

Yorum Yap