Kadınların İlişkilerinde Yaptığı Hatalar Nasıl Geçer?

19.09.2020
249
A+
A-
Kadınların İlişkilerinde Yaptığı Hatalar Nasıl Geçer?

Kim bilir senelerdir süren ve fark etmediğiniz hatalarınız nedeniyle bir türlü ilişkilerinizde mutluluğu sağlayamamış olabilirsiniz. Terk edildiğiniz adamın ardından ağlarken onu eleştirip size neler çektirdiğini düşünürken, ilişkinizde kendi yapmış olduğunuz hataları göz ardı etmiş olabilirsiniz. İlişkinizin ilk dönemlerinde “Oysa ne kadar da mutluyduk” dediğiniz ilişkinizin geleceğini zaman belirler. İşte bu dönemlerde yapmamanız gereken hatalar vardır.

Aylarca devam eden arayışınız arkasından nihayet birlikte bir gelecek görebildiğiniz kişiyi hayatınıza katarsınız. Her şey güzel bir şekilde başlar, birbirinizi tanımaya öğrenmeye çalışırsınız. İlk haftalar eğlenceli ve esrarengiz olsa da ilişkinizin geleceğini bu zaman dilimi belirler. Bu zaman dilimi ilerlerken, bilinçaltınız ve ağzınızdan çıkan her kelime ona, sizi betimlemeye başlar.

Bilinçaltınız; kadınların değersizlik ve yitirme korkusu ile savaşmasını söylerken, adamların de yetersizlik ve başarısızlık korkusuyla baş etmelerini bekler. Peki kadın psikolojisi ne yapıyor? Doğal olarak ki değersizlik ve kaybetme korkusuyla savaşmayı seçmiyor çünkü, avcı olmak daha basit! Erkek ne derse o oluyor. Niçin? Çünkü kaybetmemesi gerek. Kadınlar, bu korkularından kurtularak ilişkilerine başladıkları zaman gerçek aşkı da o vakit yaşayabileceklerdir.

Bir öteki hata; ilişkilere kendini çabucak kaptırmak.. Kim bilir o fert sandığınız kadar ruh eşiniz değildir, aceleye gerek var mı? Tamam kabul edelim ki, aranızda güçlü bir çekim kuvveti olabilir fakat, bağlanma mevzusunda kendinizi fazlasıyla kaptırmış da olabilirsiniz.

Meydana getirilen bir öteki hata, duygularınızı çok çabuk belli etmek.. İlişkinizdeki gizemi hiçbir vakit kaybetmemelisiniz. Bırakın aklınızdan geçenleri merak etsin. Tabi ki duygularınızı tamamen saklayın demiyorum fakat, partnerinizle uygun zamanda uygun oranda hislerinizi tanım ediyor olmanız yeterlidir.

Son zamanlarda yapılan en büyük hatalardan biri de, sosyal medya takibini abartmaktır. Partnerinizin eski gönderilerinden, eski sevgililerini bulmak size bir şey katmayacaktır. Tam tersi ilişkinizi bu paranoyaklıkla sürdürmeniz halinde kısa süre sonra problemler ortaya çıkacaktır.

Kadınların yaptığı diğer hatalardan biri de, sürekli aramak ve mesaj göndermektir. İlk zamanlarda partneriniz sizi tanımak adına bu duruma sesini çıkartmasa da sonraki evrelerde boğucu olabilirsiniz. Erkekler bu tür şeyleri genel olarak sevmezler. Partneriniz, sizin ilgiye muhtaç ve kontrolsüz biri olduğunuzu düşünmekten kendisini alıkoyamaz.

Bu hataları yapmamanız erkeklerin gözünde, kendine güvenen bir kadın profili çizer. Kendine güvenen kadın da her zaman ilgi görür, merak uyandırır. Tüm bunların yanı sıra şeylerin yanı sıra bilinç altı korkularınızı yenmeniz; sağlıklı ilişkiler yürütmenize de yardımcı olacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.