İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. SAĞLIK
  3. İmplant fiyatları
Trendlerdeki Yazı

İmplant fiyatları

featured

İmplant fiyatları 2021

İmplant fiyat listesi

Diş implantları, kaybedilen dişleri değiştirmek için en iyi yoldur. Kayıp dişlerin değiştirilmesi, özgüveninizi artırabilir, çiğneme yeteneğinizi geliştirebilir ve ağız sağlığınıza yardımcı olabilir. Bir diş implantı ile gerçek bir diş gibi görünen ve hissedilen sabit ve uzun ömürlü bir çözüm elde edersiniz. İmplant fiyatları hastanelere göre değişmektedir.Diş kaybetmek yalnızca görünüşünüzün değişeceği manasına gelmez. Eksik dişler çiğneme yeteneğinizi de düşürebilir, yemeğin tadını hissetmeyi zorlaştırabilir ve yeni diş sorunlarına ve daha fazla diş kaybına neden olabilir. Bu sebeple diş implantları, kaybedilen dişlerini değiştirmek isteyenler için giderek daha yaygın bir seçenek haline gelmiştir. Kayıp dişlerin diş implantları ile değiştirilmesi hem yaşam niteliğini hem de eksik dişlerin özgüvenini etkileyebilir

İmplant diş fiyatları 2021

İmplant hakkında bilmeniz gerekli olan 2 önemli unsur bulunur. Bu unsurların en başında implantların pahalı olduğu hususudur. Bir diğer unsur ise implant markalarıdır. Bireylerin implant konusunda hassasiyet göstereceği bu iki unsur gerçekten önemlidir. İmplant pahalı bir işlemdir. Yetişkin bir bireyin ağız ve çene yapısında ortalama 8 diş kaybı var ise 8 adet implant yapılacaksa bu implant maliyetlerinin en az 19 000 TL olacağı unutulmamalıdır. Yani 1 adet implant fiyatı 2021 güncel fiyatı KDV hariç 4.000 TL civarındadır. Tüm maddi olen temelklarınızı ortaya koyarak implant yaptırmaya karar verdiniz. İşte bu noktada seçeceğiniz implant markası hayat kurtarıyor. Maalesef her ne kadar implant markaları arasında Türk yapımı yerli markalar çeşitli klinikler tarafından önerilse de bu implantların uzun ömürlü olamayacağının altını çizmekte fada vardır. Biz sağlık bölümümüzde hangi implant markasını seçeceğiniz konusunda faydalı bilgiler verirken diğer yandan implant güncel fiyatları hakkında da bilgiler vereceğiz.

Neden dental implantları seçmelisiniz?

Dental implantların en temel avantajları, söz gelimi çıkarılabilir protezlerin ya da köprülerin tam tersine, çene kemiğine tutturulmalarıdır. Diş implantı, çiğnemeyi kolaylaştırmaya ve gevşemeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmamasına ilave olarak, diş implantı da çene kemiğini gerçek bir dişe benzer şekilde uyarır. Bu, bir diş implantı ile diş çarkınızda diş eksikliği olduğunda ortaya çıkan sağlık sorunlarından kaçınabileceğiniz manasına gelir. Diş implantlarının köprülere kıyasla bir diğer büyük avantajı da diş implantlarının daha sağlıklı bitişik dişlerde taşlama ve delme gerektirmediğidir.

İmplant ağrı yapar mı?

İmplant işlemi her ne kadar görünürde korkunç bir izlenim yaratsa da ağrı yapmaz. Çürük bir dişi çekmek için diş kliniğinde duyduğunuz diş çekimi işleminden daha az ağrı duyacağınız bir işlemdir. Bu sebeple implant yaptırmak isteyen fertlerin korku ve endişelerini bir kenara bıraklmalarında fada vardı

En iyi implant markaları hangileridir?

En iyi implant markaları arasında yer alan ve bütün dünyada yaygın olarak kullanılacak olan implant markalarını sıralayacak olursak; Bego rsx, Astra, Satrauman ITI, Biomet 3i, Mis, Nobel Biocare , Ankylos, xive, bego, biohorizon, camlog, icx, nucleus en iyi ve alanında lider implant markalarıdır. Bunu yanında Türk implant markası olan ve yaklaşık 20 senedir faaliyetini sürdüren DTİ ( DTİ implant sistemleri bir çok işinde uzman hekim tarafından önerilmemektedir. Bununla beraber implant kullen temeln hastaların yorumları da aynı yöndedir

Dental implant nasıl takılır?

İmplant tedavisinde ilk adım, diş hekiminizin uygun bir aday olup olmadığınızı belirlemek için röntgen dahil kapsamlı bir inceleme yapmasıdır. Dental implantların uygun bir çözüm olup olmadığını belirleyen en büyük faktörlerden biri, kuvvetli ve daha sağlıklı bir çene kemiğinizin olmasıdır. Bazı hastalıklar ve ilaçlar da komplikasyon riskinin arttığı ve bu sebeple dental implantların uygunsuz olabileceği manasına gelebilir. Çocuklarda ayrıca çene kemiği komplikasyonları engellemek için hazır olen temel kadar a beklemek gerekiyor. Uygun bir aday olarak kabul edilirseniz, diş hekiminiz sizinle tedaviyi sürdürür ve farklı adımları açıklar. İlk adım, implantın kendini, vidayı, yeni dişiniz için yapay bir kök görevi göreceği çene kemiğine takmaktır. Bu, diş hekiminin çene kemiğine ulaşmak için diş etleri ve mukoza zarlarını aşağı katladığı bir cerrahi işlemle yapılır. Daha sonra çene kemiğine bir titanyum vidanın tutturulduğu bir delik açılır. Kaç tane implant takılacağına bağlı şekilde kaç dişin değiştirileceğine bağlıdır, ancak söz gelimi bütünüyle dişsiz bir üst çene, sabit bir sonuç elde etmek için altı adet kadar implant gerektirebilir. İmplantlar için titanyum vidaların kullanılması, titanyumun vücudun dokuları ile iyi çalıştığını kanıtlamış olması ve çene kemiği ile beraber büyümek için eşsiz bir kabiliyete sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bu reddedilen implant riskini azaltır. Ameliyat anestezi sırasında gerçekleştirilir ve bu sebeple işlem sırasında bir süre ağrı ve acı yaşansa bile işlem sırasında zarar vermez.

İşlemden sonra, implantların çene kemiği ve doku ile beraber büyümesine izin verilir. Bu işlem, implantların yerleştirilmesine bağlı şekilde farklı uzunluklar alır, ancak çoğunlukla altı aya kadar birkaç ay sürer. Bu süre zarfında boşlukları doldurmak için çıkarılabilir protezler alırsınız.

Dental implantın maliyeti nedir?

Bir dental implant tedavisinin maliyeti, kaç tane implanmana ihtiyacınız olduğuna ve tedavinin ne kadar ileri olduğuna bağlıdır. Bununla beraber, bir hayli ayrıntılı bir işlemdir ve daha büyük tedavilerde maliyet yüksek olabilir. Yeni dişlerinizi satın aldıktan sonra, implantların iyi durumda olduğundan ve herhangi bir komplikasyon olmadığından emin olmak için diş hekiminiz tarafından düzenli kontroller yapın. Ayrıca, implant etrafındaki hijyene gerçek diş kadar dikkatli bir şekilde bakmak son derece önemlidir. Temizlik düzgün şekilde yapılmazsa, mikropların implantın en uzun kısmına inmesi ve en kötü durumda implantı kaybetmenize yol açabilecek iltihaplanma riski vardır. Diş hekiminiz ayrıca implantları en iyi biçimde nasıl temizleyeceğinize dair ipuçları ve önerilerle size yardım edecektir. Sigara içmek bile, implantlarınızla ilgili artan bir risk riski manasına gelir ve iyi bir sonuç elde etmek için sigara içmekten kaçınmak önemlidir.

Senetle İmplant yapımı

İmplant yapımı bir hayli uzun bir işlemdir. Söz konusu çenenizde birden çok implant yapılacaksa,çağımızda bir çok diş polikliniği önden küçük bir peşinatla implant maliyetinizi senetle 10 ay taksitle ödemenize imkan sağlamaktadır. Türkiye’de implant için diş muayeneleri ücretsizdir.

İmplant devlet karşılıyor mu?

İmplant işlemleri SGK kapsamında değildir. Devlet hastaneleri çağımızda sadece ufak bir kısmını karşılamaktadır. Bu sebeple çoğu zaman tercih özel hastaneler ve özel diş klinikleri olmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap