IGTV nedir? Nasıl kullanılır?

07.10.2020
334
A+
A-
IGTV nedir? Nasıl kullanılır?

IGTV nedir?

Normal şartlarda Instagram’ın video süresi hikayeler için 13 saniye, paylaşımlar için ise 1 dakika ile sınırlı olmasından dolayı hem uzun videoların paylaşımına imkan sağlamak hem de videolu içerik paylaşımını arttırmaya yönelik kullanıcılar için IGTV’yi sundular. Son güncellemeler ile birlikte hikaye sürelerini arttırmış olsalar da 24 saat sonra gösterimi sona erdiğinden IGTV ile Instagram da tıpkı youtube gibi videolu içerik kanalı olarak kullanılmakta hatta şöyle ki reklam tanıtım alıp para kazanabilecekleri bir platform haline getirmeye yavaş yavaş başlayacaklar. IGTV ile takipçi sayısına göre değişiklik göstermek ile birlikte bir saate yakın uzunlukta dikey formatta videolar ekleyebiliyorsunuz . Sadece takip ettiğiniz kişiler için değil hesabı gizli olmayan herkesin IGTV videolarını izleyebilme imkanına sahipsiniz.

Instagram TV nasıl kullanılır?

Kısa ve 24 saatte yok olan video paylaşımları işinize yaramıyorsa kanal açmak ve uzun videolar paylaşmak için evvela IGTV mobil uygulamasını da telefonunuza indirmeniz faydalı olacaktır. Uygulamayı açtığınızda kendi Instagram hesabınızla devam etmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Kendi hesabınızla devam etmeniz hem sizi hesap hem de kanalın sahibi yapacaktır. Senin için; sekmesinde yer alan beğeneceğiniz düşünülen videolarla karşılaşacaksınız. Takip ettikleriniz; bölümünde Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin videolarına ulaşabileceksiniz. Popüler; sekmesini Instagram keşfeti gibi gözünüzde canlandırabilirsiniz. Beğendiğiniz videolara göre karışık video içerikler ile karşılaşacaksınız. İzlemeye devam et; seçeneği ise yarım bıraktığınız videoları kalmış olduğunuz yerden devam etme imkanını size sunmakta.

Özetlemek Gerekirse

Mobil ilk hedef: IGTV, insanların telefon kullanım alışkanlıkları ışığında tam ekran ve dikey videolar için tasarlandı.

Kolay kullanıma uygunluk: Uygulamaya giriş yapıldığında oynatmaya başladığından arama yapmayı gerektirmiyor.

Kaliteli yayınlanacak içerik: IGTV Instagram ağı içerisinde kurulduğundan, kanallar da Instagramdaki içerik üreticiler. Bununla birlikte kullanıcılar hali hazırda takip ettikleri hesapların videolarını izleyebilir ve yenilerini keşfedebilme olanağına sahipler diyebiliriz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.