Habur Sınır Kapısındaki Tatbikat Hız Kesmeden Sürüyor

Ana Sayfa » GÜNCEL » Habur Sınır Kapısındaki Tatbikat Hız Kesmeden Sürüyor
Habur Sınır Kapısındaki Tatbikat Hız Kesmeden Sürüyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Şırnak’ın Silopi ilçesinde bulunan Habur Sınır Kapısı yakınlarında 18 Eylül’de başlattığı  tatbikat devam ediyor.

Irak sınırındaki Habur Sınır Kapısı’na yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan tır parkının karşısındaki alanda 7. Kolordu Komutanı Tümgeneral Sinan Yayla sevk ve idaresinde 28. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kurumahmut emir komutasında yürütülen tatbikat, 12’inci gününde de hız kesmeden devam ediyor.

Üçüncü safhasına 26 Eylül’de başlanan tatbikatta, geçici karargah merkezinde günlerdir manevra halinde olan tankların bakımı yapıldı, askerlere tank çeviklik hakkında eğitim verildi.

Eğitim ve bakımda Iraklı askerlerin yer almadığı görüldü.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, Türk Silahlı Kuvvetlerince 18 Eylül’den itibaren Silopi/Habur bölgesinde icra edilen tatbikatın üçüncü safhasına 26 Eylül’de başlandığı, tatbikatın bu safhasının bölgeye intikal eden Irak Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlik ve unsurların da katılımıyla birleşik olarak icra edileceği bildirilmişti.

Habur Sınır Kapısındaki Tatbikat Hız Kesmeden Sürüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Et Sote Tarifi Facebook Sayfa ve Grup Farkı Polis Deyince Aklıma 2017 22.000 POLİS ALIMI ŞARTLARI VE ZAMANI Cemaatle Namazın Kılınışı Nostradamus’un  Kehanetleri

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalılanaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır