2021 POLİS ALIMI NEZAMAN ? POLİS OLMA ŞARTLARI NELER ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » 2021 POLİS ALIMI NEZAMAN ? POLİS OLMA ŞARTLARI NELER ?
2021  POLİS ALIMI NEZAMAN ? POLİS OLMA ŞARTLARI NELER ?

POLİS ALIMI NEZAMAN YAPILACAK ? ŞARTLARI NE ?

Herkesin beklediği ve merak ettiği konu 2021 polis alımı nezaman yapılacak ve şartları neler olacak. Bu yazımızda sizlere polislik alımı ve şartlarıyla ilgili bilgi vereceğiz.

Gerçek haber sitesi olarak kamuya yapılan  alımları sizlere paylaşacağımızı bildirmek isteriz. Polisliği bir çok üyemiz merak edip bizlere mail aracılığıyla ulaştığı için sizlere paylaşımda bulunmak istedik.

Ağustos 2021 tarihinde basılan resmi gazete ile 22 bin polis memuru alımı için yeni kadro açılacağı bildirilmişti. Yaklaşık olarak 3 ay önce emniyet müdürü açıklamasına göre  yeni POMEM adaylarının  alınacağını bildirmişti.Kadroları incelediğimizde Polis Özel Harekat ( PÖH ) alımınında olacağını sizlere bildirmek isteriz.

Bu veriler doğrultusunda alımlar ne zaman yapılacak ?

POMEM eğitimleri yaklaşık 5 aylık bir zamanda tamamlanmaktadır. Temmuz da başlayan eğitimler Kasım da sona ereceği için resmi ilanların Eylül – Ekim aylarında yayınlanması beklenmektedir. Başvuru, mülakat ve spor testi süreçlerinin ardından yeni alınacak 22 bin Polis adayının eğitimleri ise yeni yılda başlayacaktır.

2021 Polis Alım Şartları Nelerdir ?

Polis Özel Harekat ( PÖH ) alımı için başvuru şartları: Lise, ön lisans veya lisans mezun olmak (bölüm şartı yoktur), sınavın yapılacağı tarihten itibaren 28 yaşından gün almamış olmak. Pöh alımlarında KPSS şartı aranmadığı için başvuran herkes spor mülakatına tabii tutulmaktadır.

Polis ( POMEM ) alımı için başvuru şartları: Lisans ve ya önlisans yüksek okullardan mezun olmak, Kpss P3 veya P93 puan türünden en az (60,00) puan almış olmak, 31 Aralık tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak şart. Belirlenen kontenjan çerçevesinde KPSS puanına göre belirli sayıda kişi sınavlara hak kazanmaktadır.

Aşağıdaki yorum formunu doldurarak diğer haberlerden yararlanabilirsiniz. Aklınızdaki soruları formu doldurup iletebilirsiniz. Bizi facebook sayfamızdan takip ederek haberlerimizi anında görebilirsiniz.

2021 POLİS ALIMI NEZAMAN ? POLİS OLMA ŞARTLARI NELER ? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ayşe02 Şubat 2021

Bu haber gerçek olsun lütfen

diyar14 Şubat 2021

pöh başvuruları ne zaman peki?

Ayşe20 Şubat 2021

Dışardan mı alınacak pöh alımı

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Nusret Dugune Terlikle Gitti. Hamilelikte Göğüs Ağrıları Neden Olur? Instagram Reels Nedir? Nasıl Kullanılır? Huzursuz Bacak Sendromu Nedir? Papatya Çayının Faydaları Nelerdir? Zayıflatır Mı? Saç Dökülmesi Nasıl Geçer?

FACEBOOK'TA BİZ

CeptenHaber

Tüm hakları ceptenhaber.com'a aittir. İzinsiz çalınamaz ve çoğaltılamaz.

CeptenHaber.Com - Tüm Hakları Saklıdır